KIRMIZI BURUN NEDİR?

Kırmızı Burun TÖVİŞ Derneğine bağlı bir platformdur. Zorbalık,aile içi şiddet, siber zorbalık vb. gören çocuklar ve gençlere bir bağış toplanarak psikolojik ve fiziksel tedavilerini ödeyecek bir platformdur.

KURULMA AMACI NEDİR?

Kurulma amacı ülkemizde taciz, zorbalık, aile içi şiddet gören çocuk ve gençler çok fazla olduğu için o çocuklara ve gençlere yardım etmektir.

Hangi Derneğin Altında Bu Projeyi Kurduk?

TÖVİŞ DERNEĞİ

Dünyada Kırmızı Burun
Comic Relief, Birleşik Krallık’ta 1985 senesinde kurulan bir hayır organizasyonudur. Komedi senaristi Richard Curtis ve Alexander Mendis tarafından Etiyopya’daki kıtlığa tepki olarak kurulmuştur. Red Nose Day yani “Kırmızı Burun Günü” Comic Relief’in en dikkat çekici faaliyetlerinden birisidir. Kırmızı Burun Günü, iki yılda bir Mart ayında bağış toplamaya yönelik olarak uzun televizyon yayınıyla yapılır. Comic Relief, Britanya’da yapılan bağış toplamaya yönelik en yüksek profilli iki uzun televizyon yayınından biridir. Diğeri ise düzenli olarak Kasım ayında yapılan Children in Need yayınıdır.
Comic Relief ilk kez Noel Edmonds’un BBC1’de yayınlanan Late, Late Breakfast Show şovunda, 1985’in yılbaşı günü Sudan’daki bir mülteci kampından yapıldı. Comic Relief fikri, hayır gönüllüsü Jane Tewson tarafından ortaya atıldı, İngiltere ve İskoçya’da kayıtlı bir hayır kurumu olarak Charity Projects işletme ismiyle kuruldu.

https://rednoseday.org/